WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 05:27
Zachód słońca: 18:02

> aktulaności > Zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Dzieci Lasu 2

Nic nie jest dane nam na zawsze. Szczególnie zasoby naturalne takie jak las, woda, zwierzęta, roślinność stanowią delikatne elementy całości o którą musimy dbać wspólnie. Niezaprzeczalnie właściwe postawy, szczególnie te proekologiczne najłatwiej wypracować w młodym wieku stąd pomysł na wydarzenie, które miało miejsce w dniu 28 lutego 2019 w Przedszkolu w Janowcu n/ Wisłą.

To już drugie tego typu spotkanie dla najmłodszych, zorganizowane pod egidą Wojskowego Koła Łowieckiego nr. 116 „Knieja” oraz PZŁ Zarząd Okręgowy Lublin. Warsztaty te już po raz drugi odbyły się w Gminie Janowiec przy organizacji tego wydarzenia udało się połączyć różne środowiska i organizacje, tak aby przybliżyć maluchom las i jego mieszkańców. Wśród mądrego i edukacyjnego przekazu nie zabrakło elementów zabawy. Po zainteresowaniu widać było, że przedszkolakom przypadł ten program do gustu.

W trakcie zajęć poprzez wspólną zabawę, pogadankę, czy też prezentację multimedialną udało się przedstawić młodym słuchaczom tajniki zwierząt i ogólnie świata przyrody. W roli prowadzących świetnie sprawdzili się przedstawiciele GOK w Janowcu, Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Polskiego Związku Łowieckiego ZO Lublin, Wojskowego Koła Łowieckiego nr. „Knieja” i Nadleśnictwa Puławy. Działania te miały na celu zapoznanie dzieci z tematyką przyrody ale również roli łowiectwa w dzisiejszej gospodarce Naszego kraju.

 

Darz Bór


Przygotował

Tikka 243

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.