WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > Polowanie wigilijne 2015 r.

Polowanie wigilijne 2015 r.

 W niedzielę 20 grudnia odbyło się kolejne grupowe polowanie. Tym razem polowaliśmy na obwodzie nr. 238. Prowadzącymi polowanie byli koledzy Włodzimierz Niedźwiecki i Robert Fijałkowski. Na odprawę przed polowaniem stawiło się 20 myśliwych. Prowadzący objaśnili plan polowania i przypomnieli zasady bezpieczeństwa po czym ruszyliśmy w teren. Św. Hubert jako pierwszemu darzył tym razem kol. Leszkowi Gazdzie, który jako pierwszy celnym strzałem pozyskał zająca. W ślad za kol. Leszkiem poszedł kol. Artur Tuźnik, który w drugim pędzeniu pozyskał również zająca. Łącznie przeprowadzonych zostało 7 miotów w których pozyskaliśmy 8 zajęcy i 1 bażanta. Na słowa uznania zasługuje kol. Henryk Koleniec, który popisał się refleksem i umiejętnościami strzeleckimi strzelając bażanta. Po raz pierwszy w pozyskaniu zająca Bór Darzył kol. Tomkowi Kosmali. Na koniec łowów za namową Naszego kol. prezesa Marcina Janickiego cała grupa myśliwych i naganiaczy udała się po raz kolejny na rozbrajanie okolicznych lasów z wnyk i po raz kolejny odnaleźliśmy kilkanaście metalowych sideł.

 
Niestety tym razem żaden z myśliwych nie cieszył się z powalenia czarnego zwierza, a może dlatego że nieobecny tym razem był król wcześniejszego polowania na tym obwodzie kol. Artur Jaśkowski, który doznał kontuzji barku. Arturowi życzymy szybkiego powrotu do kniei.
 
Zakończenie zbiorówki odbyło się ok godz. 14 prowadzący podsumowali polowanie i tak  królem polowania został kol. Leszek Gazda pozyskując dwa zające, zaś królem pudlarzy z pośród szerokiego grono pretendentów wybrano kol. Łukasza Skowyrę.
 
Po zakończeniu polowania zaplanowana była wieczerza Wigilijna ale przed tym Nasze zacne grono odwiedził św. Mikołaj wręczając każdemu z osobna siatkę dzikiej kiełbasy  tym razem za mikołaja robił Nasz Prezes Marcin Janicki, który wraz z zarządem przygotował tą miłą niespodziankę (ciekawostką jest że kiełbasę z dzika uwędził Lis ). Prezes również złożył wszystkim myśliwym życzenia świąteczne i zaprosił do wspólnego łamania się opłatkiem. Przy stole zastawionym daniami wigilijnymi na czele ze smażonym karpiem życzenia świąteczne złożył kol. Łowczy Tomasz Stasiak.
 
Tym miłym świątecznym akcentem kolejne udane polowanie przeszło do 
historii.
 
 
przygotował Łukasz Skowyra
DARZ BÓR

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.