WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > Polowanie noworoczne

Polowanie noworoczne

W dn. 30 grudnia na obwodzie nr 238 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w roku 2017. Prowadzącymi polowanie byli kol. Gazda i Jaśkowski. Na zbiórce przy domku myśliwskim w miejscowości Bór stawiło się 17 myśliwych, którzy wspólnie z naganiaczami ruszyli o świcie na pierwsze pędzenie. Oczywiście poprzedzone to było zbiórką i omówieniem zasad bezpieczeństwa przez kol. Leszka Gazdę. Celnie polowanie otworzył kol. Tomasz Molenda, który pozyskał zająca. W kolejnych pędzeniach do rozkładu dołączyły trzy sarny. Niestety ten dzień nie przyniósł żadnego czarnego zwierza lecz dziki tego dnia były widziane i to nie raz. Szczególnie kol. Artur Jaśkowski miał okazję obejrzeć bardzo dużą watahę dzików, ale noworocznie postanowił odpuścić zwierzu. Na odnotowanie zasługuje perfekcyjna organizacja polowania pod względem logistyki jak i kulinarnego zabezpieczenia myśliwych i naganiaczy. Trzy ciepłe posiłki podczas polowania to rzadkość, a i ciepłe koce w przyczepie to też bardzo ciekawy pomysł. Królem polowania został kol. Kazimierz Kałko, ale największa konkurencja do końca zbiorówki była o tytuł króla pudlarzy, został nim tym razem kol. Stanisław Ciecieląg.

Zatem kolejne ciekawe polowanie odchodzi do historii Naszego koła. Na pewno zapamiętane będzie pod względem przygotowania kolegów gospodarujących na obw. 238.

 

Darz Bór


Przygotował

Tikka 243

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.