WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > Polowanie Hubertusowskie w WKŁ

Polowanie Hubertusowskie w WKŁ

Polowanie hubertusowskie w tym roku odbyło się w Naszym kole 5 listopada. Jak co roku święto myśliwych przyciągnęło bardzo wielu polujących. Prowadzącymi zbiorówkę byli doświadczeni myśliwi kol. Krzysztof Tuźnik oraz kol. Karol Szwalbe, którzy na obwodzie 183 przeprowadzili wszystkie mioty. Święty Hubert w tym dniu szczególnie darzył kol. Krzysztofowi Jedutowi, który pozyskał tego dnia pięknego lisa oraz bażanta. Wspomnieć należy o bardzo dobrej organizacji i przeprowadzeniu polowania zbiorowego, które przy takiej ilości myśliwych było sztuką nie łatwą. Przy pięknej niedzielnej pogodzie o godz. 13:00 przy stanicy w Oblasach odbył się pokot. Na rozkładzie znalazł się bażant, 3 zające oraz 2 lisy. Królem polowania został wspomniany wcześniej kol. Krzysztof Jedut. Święto Naszego patrona to świetna okazja do wprowadzenia w Nasze myśliwskie szeregi nowego strażnika knieji . Po rocznym stażu w Naszym kole w szeregi PZŁ i WKŁ nr 116 Knieja wstąpił kol. Karol Czarnecki, który przy asyście swojego wprowadzającego złożył ślubowanie myśliwskie. Niech Bór Darzy Karolowi.

Oczywiście nie obyło się bez wspólnego posiłku w stanicy, który przygotował zarząd koła. Na stole jakże by inaczej królowała dzika kuchnia tym razem gulasz z sarny przy akompaniamencie klusków śląskich i surówki był świetnym uzupełnieniem dalszych rozmów przy stole. Podziękowania ślemy dla kol. Andrzeja Wawryniuka za przygotowanie świetnego gulaszu.

 

Darz Bór


Przygotował

Tikka 243

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.