WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > Otwarcie sezonu polowań 2016/2017

Otwarcie sezonu polowań 2016/2017

W pierwszą niedzielę listopada odbyło się polowanie Hubertusowskie w naszym kole, które otworzyło sezon polowań zbiorowych. Pogoda w tym roku nie pozwoliła polować na wcześniej zaplanowanych terenach i w tym przypadku zarząd koła wprowadził plan B. Prowadzącymi polowanie zostali kol. Stanisław Ciecieląg oraz kol. Ryszard Ciecieląg zbiorówka została zaplanowana i poprowadzona na terenach polesia wojszyńskiego. Myśliwi podzieleni na dwie grupy ruszyli w knieje. Pierwszy, który w tym roku otworzył sezon strzelecki był kol. Tomasz Stasiak ale tym razem zając okazał się za szybki. Tyle szczęścia już nie miał kolejny zwierz, natrafił on na kol. Krzysztofa Tuźnika, który popisał się refleksem i celnym strzałem pozyskał pierwszego zająca w tym sezonie.  W drugiej grupie wypędzona z lasu została duża wataha dzików do której strzelał kol. Kazimierz Kałko lecz zacięcie broni uniemożliwiło skuteczny strzał i pozyskanie czarnego zwierza. W następnych pędzeniach pozyskano jeszcze dwa lisy, a szczęśliwcami byli bracia Krzysztof i Sylwester Tuźnik, którzy zdominowali niedzielny pokot. W tym dniu św. Hubert darzył kol. Krzysztofowi Tuźnikowi i on został królem polowania  pozyskując lisa i zająca, zaś jego młodszy brat Sylwester zapewnił sobie tytuł vice króla pozyskując w 6 pędzeniu lisa. Tytuł króla pudlarzy w tym roku przypadł doświadczonemu kol. Kazimeirzowi Kałko .
Pokot i zakończenie polowania  po raz pierwszy odbył się  na naszej nowej stanicy zlokalizowanej w miejscowości Oblasy.  Prezes i łowczy koła podziękowali za wzorowo przeprowadzone polowanie oraz zaprosili na wspólny poczęstunek do nowej stanicy.
 
Następne polowanie zaplanowane zostało 13 listopada na obwodzie nr 235. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów u łowczego do czwartku.
DARZ BÓR

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.