WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > Mikołajkowe polowanie zbiorowe 2015

Mikołajkowe polowanie zbiorowe 2015


W niedzielny poranek 6 grudnia odbyło się kolejne polowanie zbiorowe w Naszym kole na obwodzie  nr. 167 ( Sadłowice, Nasiłów). Prowadzącymi polowanie byli koledzy Sylwester Tuźnik i Ryszard Ciecieląg. Na zbiórce stawiło się 20 myśliwych w tym 4 zaproszonych gości oraz kilku wykwalifikowanych podkładaczy z psami. Pierwsza część polowania odbywała się z ambon i zwyżek na których każdy myśliwy spędził ponad dwie godziny. W tej części polowania pozyskano 2 sarny. Prowadzący polowanie po zasiadkach na zwyżkach i ambonach postanowili zrobić przerwę śniadaniową  dla myśliwych i czworonożnych wystawiaczy. Podczas przerwy prym wiodły kiełbasy i wyroby z dziczyzny na smaczną uwagę zasługiwała pieczona polędwica sarny zawinięta w boczek z dzika kol. Ryszarda Ciecieląga. Po przerwie polowanie przeniosło się w kępę w której przeprowadzono trzy pędzenia. Pierwszy gon okazał się najbardziej okazały ponieważ dzika i lisa pozyskał kol. Sylwester Tuźnik, dzika również pozyskał kol. Artur Tuźnik, który strzałem z bliskiej odległości posłał do krainy wiecznych łowów czarnego zwierza, który uszedł jeszcze 50 m w tym czasie bardzo pomocne okazały się psy, które głosiły jego odnalezienie.

 
Królem polowania został kol. Sylwester Tuźnik pozyskując dzika 76 kg( po wypatroszeniu) i lisa
 
Vice królem został kol. Artur Tuźnik pozyskując dzika 45 kg ( po wypatroszeniu)
 
Król pudlarzy: Ryszard Ciecieląg
 
Następne polowanie zbiorowe odbędzie się 13.12.2015r na obwodzie nr. 152 Góra Puławska, Jaroszyn, Bronowice, Łęka, Kowala,.Opatkowice, Opatkowice Kol. Prowadzącymi będą koledzy Kazimierz Kałko i Henryk Koleniec. Zbiórka o godz 7 na stodole w Sadłowicach. Zapisy do środy u kolegi Łowczego Tomka Stasiaka.
 
przygotował Łukasz Skowyra
DARZ BÓR

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.