WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 07:31
Zachód słońca: 16:10

> aktulaności > "Knieja" dla dzieci.

"Knieja" dla dzieci.

W dniu 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu odbyły się po raz pierwszy zajęcia edukacyjne pod nazwą DZIECI LASU. Wydarzenie było skierowane do przedszkolaków z Gminy Janowiec ( woj. Lubelskie ). W zajęciach udział wzięło ponad 70 dzieci, które tego dnia stały się " Dziećmi Lasu ". Inicjatorem akcji było Wojskowe Koło Łowieckie nr 116 „Knieja” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu. Do współorganizacji imprezy zaangażowały się takie instytucje jak Polski Związek Łowiecki ZO Lublin, Muzeum Nadwiślańskie odział Przyrodniczy ,Nadleśnictwo Puławy, Gmina Janowiec.

Dzieci miały świetną okazję zgłębić swoją wiedzę o otaczającej nas przyrodzie. O swojej pracy opowiadali pracownicy Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego i Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym, myśliwi z WKŁ nr. 116 „Knieja”, ale największą uwagę i oklaski zebrały psy myśliwskie rasy Gończy Polski z hodowli Tomasza Marcinkowskiego. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć zwierząt, które żyją w Naszych lasach. Nie zabrakło oczywiście zabawy przez, którą tego dnia edukowaliśmy. Nadleśnictwo Puławy przygotowało koło fortuny w którym po udzieleniu dobrej odpowiedzi wygrywało się upominek, zaś PZŁ przygotował dla wszystkich kolorowanki, odblaski na plecaki i odblaskowe opaski. Każdy z uczestników musiał własnoręcznie przygotować maskę dla siebie oraz odbić na piasku tropy zwierzęce. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodkie szyszki oraz książki przyrodnicze od Lasów Państwowych.

Karol Szwalbe vice prezes WKŁ nr.116 „Knieja” – Nasze Koło w ostatnim czasie stawia na prężny rozwój edukacji przyrodniczej dla dzieci na obwodach, które dzierżawimy. Angażujemy się również w imprezy o charakterze  kulturalnym takie jak Święto Wina w Janowcu czy Dożynki Gminne. Zdajemy sobie sprawę, że myśliwy to nie tylko człowiek obcujący z przyrodą ale również człowiek, który powinien być szanowany i dawać przykład innym, a w szczególności najmłodszym. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nic samo nie przychodzi dlatego na swój wizerunek musimy zapracować. Dlatego organizujemy i będziemy tworzyć różnego rodzaju wydarzenia o tematyce edukacyjnej. Szczególne podziękowania składam na ręce Przewodniczącego Zarządu PZŁ Lublin kolegi Andrzeja Łacica za pomoc w organizacji zajęć edukacyjnych Dzieci Lasu.

 

Łukasz Skowyra Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu – Powiem szczerze, że jestem zachwycony organizacją imprezy, którą wspólnie udało się stworzyć i przeprowadzić. Dzięki takim partnerom jak Lasy Państwowe, WKŁ nr 116 „Knieja”, PZŁ, UG Janowiec czy Muzeum Nadwiślańskie powstało wydarzenie, które na pewno wejdzie na stałe w harmonogram kulturalny Naszej Gminy. Odbiór wydarzenia przez dzieci oraz ich rodziców przyniósł efekt, który możemy nazwać Naszym wspólnym sukcesem. Dzieci prócz wiedzy o otaczającej nas przyrodzie otrzymały również bardzo dużo upominków od Polskiego Związku Łowieckiego jak i Lasów Państwowych co wpłynęło na atrakcyjność tego wydarzenia i jestem przekonany, że zapadnie im to w pamięci na długo.

 

Darz Bór


Przygotował

Tikka 243

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.