WKŁ nr 116 "Knieja"

Login

Wschód słońca: 06:50
Zachód słońca: 16:56

Aktualności > aktulaności > Apel do myśliwych w sprawie sprawdzenia skuteczności strzału.

Apel do myśliwych w sprawie sprawdzenia skuteczności strzału.

Koledzy myśliwi pamiętajmy, że pociągając za spust bierzemy odpowiedzialność za dokładne sprawdzenie skuteczności strzału. Mówi o tym zbiór, zasad etyki łowieckiej, który powinien być dekalogiem każdego myśliwego.

19. Myśliwy powstrzymuje się od strzału w warunkach wątpliwych co do bezpieczeństwa otoczenia, wykluczających skuteczność upolowania zwierzyny, oraz w przypadku braku szansy ucieczki zwierza, lub możliwości jej podniesienia, a także w sytuacjach wątpliwych co do prawa pierwszeństwa strzału.
20. Myśliwy zobowiązany jest do sprawdzenia skuteczności strzału lub ataku ptaka łowczego, do poszukiwania ranionej zwierzyny oraz jak najszybszego, humanitarnego skrócenia jej cierpień.

 

Najlepszą metodą na dokładne sprawdzenie czy strzał był celny jest pies myśliwski. Nasze koło prowadzi współpracę z kol. Markiem Rychłowskim  menerem Posokowca Bawarskiego Dzwonka z Klanu Posokowców FCI.  Duet ten znalazł na Naszych obwodach łowieckich  bardzo wiele dzików oraz wiele kozłów. Koledzy dlatego prosimy o kontakt z Markiem Rychłowskim pod nr. Tel. 722 346 463. Dzwonek jest psem nieprzeciętnym w swoim fachu ale o tym przekonacie się sami w łowisku . Pamiętajmy również o zbliżającej się do naszych obwodów chorobie ASF, która przez nie odpowiedzialne zachowanie myśliwych może się szybciej rozprzestrzenić

Poniżej zdjęcia znalezionych postrzałków z sezonu 2018.

 

Darz Bór


Przygotował

Tikka 243

Księżyc

Kontakt

Wojskowe Koło Łowieckie

Nr 116 "Knieja"

24-100 Puławy

skrytka pocztowa Nr 91

Nowy numer konta bankowego

Bank BGŻ

42 2030 0045 1110 0000 0407 3640

Kalendarz

Na tej stronie jest wykorzystywana technologia cookies. Jeśli to dla ciebie kłopot, możesz zawsze wyłączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce, ale wtedy może się zdarzyć, że coś nie będzie działało.